Aleksander Gloc finalistą Olimpiady Geograficznej

Aleksander Gloc finalistą Olimpiady Geograficznej Fot. Aleksander Gloc/I LO w Radomsku

Aleksander Gloc, uczeń klasy IVD1 uzyskał tytuł finalisty XLIX Olimpiady Geograficznej. Gospodarzem etapu centralnego w dniach 20-23 kwietnia było I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.

Tym samym Aleksander Gloc z matury rozszerzonej z geografii uzyskuje 100 %. Dodatkowo może być zwolniony z postępowania kwalifikacyjnego na wiele kierunków studiów.

- Warto dodać, że podczas czterodniowych zmagań Olek miał możliwość także spotkania z alpinistą, himalaistą i taternikiem Krzysztofem Wielickim. Oprócz tego uczestniczył w grach terenowych na terenie Katowic, a także zwiedził chorzowskie planetarium, kopalnię Guido w Zabrzu, katowicki Nikiszowiec oraz zrekultywowany kamieniołom w Jaworznie z licznymi skamieniałościami przewodnimi – mówi opiekun merytoryczny uczniaTomasz Mazur, nauczyciel geografii i WOS w I LO w Radomsku.

W jednym z wcześniejszym etapów, uczeń I LO przygotował pracę badawczą pt. „Przemiany terenów poprzemysłowych Metalurgii w Radomsku”.

Więcej o:
aleksander gloc liceum liceum radomsko olimpiada
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE