Aleje do remontu

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe związane z modernizacją radomszczańskich Alei Jana Pawła II. Prace te oprócz położenia na chodnikach kostki brukowej obejmą także... ››

Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe związane z modernizacją radomszczańskich Alei Jana Pawła II. Prace te oprócz położenia na chodnikach kostki brukowej obejmą także położenie na ulicy nowej warstwy ścieralnej asfaltu.

 

 

Prace na tym odcinku potrwają około 2 miesięcy. Jest to kolejna inwestycja drogowa w tym miejscu, gdyż już w sierpniu zakończona zostanie powiatowa inwestycja przebudowy mostu na rzece Radomce. Całkowity koszt remontu Alei to około 327 000 zł.

 

 

Aleje Jana Pawła II mają swoją obecną nazwę już kilka miesięcy, ale na chwilę obecną ulica nadal oznakowana jest tabliczką z nazwą "ul. Komuny Paryskiej". Nową nazwę możemy na razie ujrzeć na markecie "Stokrotka", który przed przemianowaniem Komuny Paryskiej znajdował się na ulicy Reymonta - teraz to Al. Jana Pawła II 4. Liczymy na to, że nowe oznakowanie pojawi się po zakończeniu remontu.

 

 

Jeśli chodzi o dalszy lifting Alei to radomszczański magistrat ma w planach także zamontowanie wzdłuż Alei po obu stronach Radomki stylizowanych lamp. Niewykluczone jest także spięcie obu brzegów Radomki kilkoma mostkami. Miasto liczy na to, że Aleje Jana Pawła II będą w przyszłości przedłużone do ulicy Narutowicza wzdłuż terenów Metalurgii, ale to zależy od inwestora.

Więcej o:
aleje jana pawła ii remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE