Aktywne ferie zimowe

Aktywne ferie zimowe Fot. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Do ferii zimowych zostało wprawdzie jeszcze kilka miesięcy, ale ten czas minie w mgnieniu oka. Teraz jest odpowiedni moment na planowanie wyjazdów i rezerwacje miejsc. Zima wielu osobom kojarzy się z siedzeniem w domu, ale po tak długim czasie bez aktywności młode organizmy będą potrzebowały okazji, żeby się wyszaleć. Dlatego warto postawić na aktywne ferie.

Zimowe propozycje na ferie

W wielu miastach zima kojarzy się z tęsknotą za śniegiem. Dlatego warto wysłać dziecko, gdzieś, gdzie ta śnieżna pogoda będzie gwarantowana. Góry zimą są zawsze świetnym pomysłem. A jak góry to i sporty zimowe. Dzieci i młodzież uwielbiają takie atrakcje jak obozy snowboardowe, obozy narciarskie, zajęcia łyżwiarskie. Pobyt na takim wyjeździe pozwoli poznać nowych rówieśników i nauczyć się samodzielności. A co najistotniejsze - dzięki niemu dziecko nabędzie nowe umiejętności. Obozy snowboardowe odbywają się na kilku stopniach zaawansowania. Zwykle jest to poziom podstawowy - dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z deską, oraz obóz zaawansowany, gdzie będą mogły szlifować swoje umiejętności.

Dla początkujących

Obozy snowboardowe dla dzieci zwykle są organizowane na poziomie podstawowym. Organizator weryfikuje wcześniej poziom grupy, a następnie instruktor wprowadza najmłodszych w technikę jazdy na nowym sprzęcie. Deskę i obuwie można wypożyczyć w ośrodku. Po takim dwutygodniowym obozie dziecko powinno radzić sobie całkiem pewnie podczas zjeżdżania z góry. Obóz to nie tylko nauka i zjazdy, ale także inne atrakcje. Dzieci zabierane są na interesujące wycieczki po okolicy, mają też dodatkowe zajęcia oraz czas na wspólne zabawy i poznawanie się. Jeśli dla dziecka jest to pierwszy tego typu wyjazd - nie ma co się bać i pozwolić dziecku wyjechać nawet jeśli nie będzie tam znało nikogo.

Obozy snowboardowe dla młodzieży

Obozy snowboardowe dla młodzieży odbywają się zwykle na dwóch lub trzech poziomach zaawansowania. Pierwszy to poziom początkujący, w trakcie, którego nastolatkowie uczą się jak jeździć na desce.

Drugi to poziom średniozaawansowany, gdzie wciąż krok po kroku szlifuje się technikę. Trzeci - to poziom zaawansowany, w trakcie, którego organizowane są często zawody lub wyścigi. Takie obozy oprócz nauki i budowania sieci kontaktów, mogą być same w sobie świetnym pomysłem na karierę, kiedy dziecko już dorośnie. Wielu instruktorów jazdy na snowboardzie brało wcześniej udział w takich feriach jako uczniowie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE