[AKTUALIZACJA] Śmiertelny wypadek na DK 91

[AKTUALIZACJA] Śmiertelny wypadek na DK 91 Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 52-letnia rowerzystka.

Do zdarzenia doszło 8 sierpnia 2022 roku przed godziną 7:00 na drodze krajowej 91 pomiędzy Rozprzą a Niechcicami. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że kierujący autobusem Solbus, 57-letni mieszkaniec powiatu w wyniku niezachowania należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania doprowadził do potrącenia rowerzystki. W wyniku poniesionych obrażeń 52-letnia mieszkanka powiatu poniosła śmierć na miejscu.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze. Podczas wykonywania manewru wyprzedzania należy upewnić się, że w danym miejscu na drodze możemy go wykonać, a także należy upewnić się czy nie stworzy to zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego - mówi st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej o:
Śmiertelny wypadek na DK 91 Niechcice Śmiertelny wypadek na DK 91 potrącenie rowerzystki DK 91
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE