[AKTUALIZACJA] Rozżalony pasażer skarży się na „podróż” pociągiem ŁKA

Fot. Klaudia Gajda

Mieszkaniec Radomska zaplanował sobie podróż do Nowego Sącza. Jednak z planów nici. Przez awarię pociągu musiał wrócić do domu. Teraz skarży się na brak odpowiedniej reakcji ze strony obsługi składu ŁKA.

Z Radomska pociąg ruszył o 15.10, jechał w kierunku Łodzi Fabrycznej. Po chwili podróż Łódzką Koleją Aglomeracyjną się jednak skończyła, pociąg zatrzymał się za przejazdem, przy ulicy Górnickiego. Zdarzyła się awaria. Wiadomo, przewidzieć tego nie można. Jednak jeden z pasażerów – mieszkaniec Radomska – sytuacją bardzo się zdenerwował. Wpłynęło na to, według niego, zachowanie pracowników kolei.

- Pani konduktor powiedziała, że jest awaria, nikogo nie chciała z pociągu wypuścić, mimo, że do stacji Radomsko jest stąd może kilometr najwyżej dwa… i tak kwitliśmy w tym dusznym pociągu przez godzinę. Po godzinie podstawiono autobus zastępczy, który miał rozwieźć ludzi do ustalonych miejsc. Tylko proszę państwa dla mnie to żadna atrakcja i pomoc… dlatego, że autobus był podstawiony o g. 16, a ja o g. 17.10 miałem pociąg z Łodzi do Krakowa… No przepraszam, ale autobusem, który się ma zatrzymywać w wielu miejscach, w godzinę nie dojadę - skarży się radomszczanin.

W związku pasażer stawia pytanie do ŁKA, czy zwróci mu koszty podróży i to całościowej.

- Po pierwsze czy zwróci pieniądze za bilety z Łodzi do Krakowa i później za bilet autobusowy z Krakowa do Nowego Sącza – bo tam miałem dojechać – pyta zbulwersowany pasażer.

Do ŁKA wysłaliśmy zapytanie w sprawie środowej awarii. W czwartek 1 kwietnia, otrzymaliśmy odpowiedź:

- W dniu 31 marca br. o godz. 15.03 przy wyjeździe ze stacji Radomsko w pociągu nr 19206 rel. Radomsko – Łódź Fabryczna doszło do awarii pantografu, a także uszkodzenia sieci trakcyjnej nad głowicą rozjazdową ww. stacji. Pociąg został natychmiast zatrzymany, a Zarządca Infrastruktury przystąpił do oceny uszkodzeń sieci trakcyjnej. Przez ok. 1,5h trwała przerwa w ruchu pociągów na szlaku Gomunice – Radomsko. Podróżnych z pociągu nr 19206 bezpiecznie przesadzono do autobusu komunikacji zastępczej i odwieziono do stacji Gomunice. W wyniku zdarzenia zostały odwołane jeszcze dwa pociągi, w tym jeden na odcinku Radomsko – Łódź Fabryczna (nr 99294) oraz drugi na odcinku Gomunice – Radomsko (nr 19395). Podróżni jadący pociągiem 99294 mogli skorzystać z innego składu tej samej kategorii Spółki Polregio (nr 41218, odj. z Radomska 16.36), natomiast podróżni z pociągu 19395 zostali przewiezieni do Radomska autobusem zastępczym - poinformowała Joanna Osińska, Rzecznik Prasowy, Naczelnik Wydziału Wydział Komunikacji Społecznej i Marketingu, ŁKA.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
nieudana podróż pociągiem pociąg mieszkaniec radomska łódzka kolei aglomeracyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE