[AKTUALIZACJA] Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie radomszczańskim!

[AKTUALIZACJA] Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie radomszczańskim!

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jest pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie radomszczańskim. Zarażona jest mieszkanka Przedborza.

Z informacji do których dotarliśmy wynika, że będącą w wieku emerytalnym mieszkankę Przedborza odwiedziła kuzynka, mieszkająca w Niemczech. Po powrocie do kraju kobieta źle się poczuła. Okazało się jest zarażona koronawirusem.

Po tych informacjach, mieszkanka Przedborza zgłosiła się na testy. Te dały wynik pozytywny.

Jest to na razie informacja nieoficjalna. Do służb prasowych Wojewody Łódzkiego, które jako jedyne mogą udzielać informacji na temat koronawirusa, nie udało nam się dodzwonić.

AKTUALIZACJA:
 
Z uwagi na to, że służby prasowe Urzędu Wojewódzkiego nie odbierają telefonów, o komentarz poprosiliśmy wicewojewodę łódzkiego. Krzysztof Ciecióra poinformował, że dotarły do niego informacje o mieszkance Przedborza, ale póki co nie może się do nich odnieść. 
 
- Czekamy na oficjalną informację służb sanitarno-epidemiologicznych. Cały czas osobiście monitoruję sprawę – powiedział wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.
 
Wicewojewoda zauważył, że w przypadku dodatniego wyniku testu, wykonywane jest dodatkowe badanie. Jeśli ono również potwierdzi koronawirusa, wówczas taka informacja trafia do Urzędu Wojewódzkiego.
 
Na swoim facebookowym profilu wicewojewoda zamieścił wpis w którym czytamy, „(…) Z uwagi o troskę i bezpieczeństwo osób poddanym badaniom, Łódzki Urząd Wojewódzki nie podaje informacji o tożsamości osób u których wykryto COVID-19, ani nie udostępniamy informacji o miejscu ich zamieszkania. Proszę o uszanowanie ich prywatności”.
Więcej o:
koronawirus koronawirus powiat radomszczański przedbórz koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE