[AKTUALIZACJA] Nadal upalnie

Upał nie odpuszcza. W kolejnych dniach niebo będzie bezchmurne, a temperatury będą nadal bardzo wysokie.

Wczoraj (31 lipca) w Dobryszycach, zanotowano 33,0°C, w Silniczce 33,1°C, a w Wieluniu 31,4°C. We wtorek 1 sierpnia, termometry sięgnęły 35 kreski. W nocy z 1 na 2 sierpnia temperatura wyniesie 24°C.

Od 2 do 4 sierpnia, temperatura maksymalna wyniesie od 29°C do 31°C, temperatura min. od 18°C do 20°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

W Radomsku, aby nieco ochłodzić przechodniów ustawiono kurtyny wodne: na parkingu przy Miejskim Domu Kultury oraz koło banku przy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej i Leszka Czarnego. Kurtyny rozstawione będą przez trzy dni. Będzie można z nich korzystać do godz. 20.00.

Jak być bezpiecznym podczas upałów?

Opalaj się rozsądnie. Przebywaj na słońcu nie dłużej niż dwie godziny. Stosuj przy tym kremy ochronne. W ciągu dnia zamykaj okna i zasłaniaj żaluzje by ograniczyć napływ gorącego powietrza do pomieszczeń. Otwórz okna nocą, gdy temperatura jest niższa. Unikaj forsownego wysiłku fizycznego w najgorętszej porze dnia. Pij dużo wody, najlepiej niegazowanej. Unikaj alkoholu, słodkich napojów oraz nadmiernej ilości kawy. Szczególną troską otocz dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby starsze i schorowane. Nie powinny one wychodzić z domu w czasie największego nasłonecznienia. Jeśli już to koniecznie z nakryciem głowy.

Policja apeluje, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.

Więcej o:
upał radomsko kurtyna wodna upał
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE