[AKTUALIZACJA] Licea i technika uczą się zdalnie, trzy podstawówki również

[AKTUALIZACJA] Licea i technika uczą się zdalnie, trzy podstawówki również Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Od soboty 17 października Radomsko i powiat znajdują się w czerwonej strefie. Oznacza to dodatkowe obostrzenia: ograniczenie działalności lokali gastronomicznych, zakaz organizacji imprez okolicznościowych czy limit osób przypadających na jedną kasę w sklepie. Co ważne, od dziś na nauczanie zdalne przechodzą szkoły średnie z terenu naszego powiatu.

Już od kilku tygodni słyszymy o przypadkach zakażeń COVID-19 wśród uczniów i nauczycieli w radomszczańskich placówkach oświatowych – m.in.: w PSP nr 6, ZSP nr 1, PSP nr 1, Przedszkolu nr 5 czy też w I LO. Choć większość szkół podstawowych nadal będą działać w trybie stacjonarnym, uczniowie liceów i techników przez internet będą uczyć się już od poniedziałku.

W przeciwieństwie do początków zdalnej nauki z marca tego roku, tym razem przejście z klas do internetowych komunikatorów było zdecydowanie bardziej przemyślane – szkoły wiedzą już bowiem, jakich narzędzi używać, a także na co zwracać szczególną uwagę. W szkołach i na uczelniach mogą odbywać się tylko zajęcia praktyczne.

Do szkoły nie wrócili dziś także uczniowie PSP nr 6, PSP nr 1 i PSP nr 3. Powód? W każdej z tych szkół wykryto zakażenie COVID-19 wśród uczniów lub nauczycieli.

Zdalne nauczanie potrwa aż do czasu, gdy wyjdziemy z czerwonej strefy. Stanie się to, jeśli liczba dziennych zakażeń spadnie poniżej 12 na 10 tys. mieszkańców: powiat przejdzie wtedy do tzw. żółtej strefy. Jednak nawet wtedy szkoły średnie nie powrócą do normalnej, stacjonarnej pracy – dyrektorzy będą musieli zorganizować naukę w sposób hybrydowy: część uczniów pracuje w domu, część w szkole.

[AKTUALIZACJA] W Radomsku są już cztery szkoły podstawowe, ktore przeszły na zdalne nauczanie. Do grona tego - z powodu wystąpienia przypadków COVID-19, dołączyła również Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9. Informację taką rodzice i uczniowie otrzymali w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Zdalne nauczania ma potrwać do końca tygodnia. Zostaną nim objęci uczniowie klas IV-VIII.

Więcej o:
koronawirus covid-19 szkoły licea technika obostrzenia nauka zdalna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE