[AKTUALIZACJA] Autostrada A1. Osobówka najechała na pługopiaskarkę. Jedna osoba doznała licznych obrażeń ciała

[AKTUALIZACJA] Autostrada A1. Osobówka najechała na pługopiaskarkę. Jedna osoba doznała licznych obrażeń ciała Fot. KP PSP Radomsko/KPP Radomsko

Do wypadku doszło 27 grudnia przed godz. 22.00 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Biała Góra. Przez kilka godzin zablokowane były dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska.

Jak przekazał naszemu portalowi Marek Jeziorski ze straży w Radomsku samochód osobowy uderzył w pługopiaskarkę. Na miejsce wysłano trzy zastępy ratowników.

W samochodzie osobowym została uwięziona jedna osoba, aby ją wydostać potrzebna była pomoc strażaków. Po wyjęciu z rozbitego samochodu została przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Teraz policja wyjaśnia dokłądny przebeg tego zdarzenia. 

AKTUALIZACJA:

- Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym peugeotem, jadąc w kierunku Łodzi nie zachował szczególnej ostrożności. Ponadto nie obserwował w sposób prawidłowy przedpola jazdy. Uderzył w tył prawidłowo oznakowanego pojazdu ciężarowego, tzw. piaskarki, która w tym czasie wykonywała prace drogowe – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W wyniku tego zdarzenie, mężczyzna podróżujący samochodem osobowym doznał licznych obrażeń ciała. Został przewieziony do szpitala.

Pojazdem ciężarowym kierował 59-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna był trzeźwy.

Więcej o:
autostrada a1 wypadek policja policja radomsko

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE