[AKTUALIZACJA] 84-latka potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Piastowskiej w Radomsku

[AKTUALIZACJA] 84-latka potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Piastowskiej w Radomsku

Do groźnego wypadku z udziałem 84-letniej pieszej doszło przy ul. Piastowskiej w Radomsku. Kierujący peugeotem 407 potrącił kobietę przechodzącą przez prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych. Radomszczanka ze względu na obrażenia ciała została przewieziona do szpitala.

Zachowania szczególnej ostrożności zabrakło podczas wypadku do jakiego doszło 29 listopada 2021 roku, kilka minut po godzinie 6.00.

- Kierujący peugeotem, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych mimo, że jadący z przeciwnego kierunku wykonał taki gest i oczekiwał by kobieta przeszła na drogą stronę jezdni. 46-letni sprawca wypadku to mieszkaniec gminy Lgota Wielka. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. 84-latka pozostała w szpitalu. Teraz od stanu jej zdrowia zależeć będzie, jakie konsekwencje poniesie sprawca – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W przypadku odniesienia przez poszkodowaną ciężkich obrażeń ciała, zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek drogowy i wówczas kara za jego spowodowanie może wynieść nawet 8 lat pozbawienia wolności.

[AKTUALIZACJA] Potrącona kobieta zmarła.

Więcej o:
policja radomsko ulica piastowska przejście dla pieszych potrącenie pieszej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE