Akcja Run&Walk zakończona. Uczniowie pokonali prawie 4 tysiące kilometrów

Akcja Run&Walk zakończona. Uczniowie pokonali prawie 4 tysiące kilometrów Fot. Klaudia Gajda

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku podsumowano projekt Aktywna Szkoła Run&Walk, czyli wirtualną rywalizację uczniów szkół podstawowych w powiecie radomszczańskim. Uczestnicy łącznie przeszli prawie 4 tys. kilometrów.

Rywalizacja uczniów trwała miesiąc, od 15 marca do 15 kwietnia. Każdy uczestnik w dowolnym miejscu oraz w dowolnym czasie miał za zadanie pokonać jak największą ilość kilometrów. Aktywność była dokumentowana poprzez dołączenie do utworzonego w aplikacji STRAVA klubu Aktywna Szkoła RUN&WALK. Trasę można było pokonać spacerem lub biegiem.

Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale, dyplomy i nagrody. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie: Klasy I-III oraz IV –VIII.

Adam Ojrzyński okazał się najaktywniejszym uczniem w młodszej kategorii. Łącznie pokonał 169,1 km. Druga była Wanesa Szczepańska – 154,7 km, trzeci Julian Makles – 107,1 km.

W starszej kategorii najwięcej bo aż 584,7 km pokonała Natalia Woszczyk. Druga była Alicja Grzywacz- 455,7 km, trzecia była Emilia Woszczyk – 428,8 km.


Organizatorzy wręczyli także dwa wyróżnienia: dla Weroniki Ziółkowskiej – pokonała 378,4 km oraz Kingi Jurczyk – 97 km.

Akcja organizowana była przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 8 w Radomsku oraz Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko. Koordynatorem akcji w PSP nr 8 był Przemysław Makles.

Więcej o:
psp nr 8 run and walk run and walk psp 8 4 tys km psp 8 aktywność fizyczna psp8
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE