Akcja NURD na drogach powiatu radomszczańskiego. Jednego dnia ujawniono 74 wykroczenia

Akcja NURD na drogach powiatu radomszczańskiego. Jednego dnia ujawniono 74 wykroczenia Fot. KPP Radomsko

27 marca 2024 roku na drogach powiatu radomszczańskiego policjanci ponownie przeprowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, w trakcie których ujawnili 74 różne wykroczenia drogowe.

Głównym celem policyjnych działań „NURD” było podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów – a więc tej grupy użytkowników dróg, która w sytuacji uczestnictwa w zdarzeniu drogowym jest najbardziej narażona na odniesienie poważnych obrażeń.

Podczas całodniowych działań policjanci radomszczańskiej komendy policji ujawnili w sumie 74 wykroczenia. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego popełnili łącznie 29 wykroczeń, w tym 20 – sami piesi i 9 - rowerzyści.

- Policjanci drogówki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Na Drodze - Patrz i Słuchaj!” rozmawiali z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie na drodze. Dlatego przypominamy, że pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię, powinien nie tylko się rozejrzeć, ale też dokładnie nasłuchiwać, gdyż w wielu przypadkach wcześniej może usłyszeć nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd, niż go zauważy. Jeżeli musimy przekroczyć jezdnię zza  przeszkody utrudniającej nam widoczność (na przykład zaparkowany autobus, czy ciężarówka), to zawsze zatrzymajmy się przed wejściem na jezdnie i rozejrzyjmy, aby mieć pewność, że możemy bezpiecznie przejść – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci zapowiadają, że podobne akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu radomszczańskiego będą systematycznie kontynuowane.

- Pamiętajmy jednak, że o własne bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze powinniśmy zadbać sami, stosując się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zachowując na drodze czujność oraz rozwagę – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko nurd akcja drogi wykroczenia niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE