Akcja „Czysta rzeka”: Zebrano 34 worki śmieci, oponę i … żeliwny grill

Akcja „Czysta rzeka”: Zebrano 34 worki śmieci, oponę i … żeliwny grill Fot. K. Gajda

17 kwietnia, prawie 40 osób, podzielonych na małe grupy, by zachować zalecenia sanitarne, sprzątało podzielone na sektory tereny rzeki Warty w okolicach Zakrzówka Szlacheckiego w ramach akcji „Czysta rzeka”. Poznajcie efekty sprzątania.

W akcji udział brali przedstawiciele radomszczańskich Morsów, Radomszczańskiego Alarmu Smogowego, podopieczni placówki „Kamil" ze Strzałkowa. Do inicjatywy przyłączył się także WOPR, ratownicy wsiedli w kajaki i to z nich sprzątali Wartę.

Wolontariusze przez kilka godzin zebrali 34 worki śmieci, starą oponę i… żeliwny grill.

- Bardzo dziękuję w imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, że mimo niesprzyjającej pogody dołączyli Państwo do tegorocznej edycji Akcji Operacja Czysta Rzeka. Mam nadzieję, że oprócz tego, że wspólnie posprzątamy ten piękny teren, ta akcja będzie też miała wymiar edukacyjny. Warto dbać nie tylko o Wartę, ale i inne miejsca równie urokliwe miejsca na terenie Powiatu Radomszczańskiego - mówiła Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
operacja czysta rzeka czysta rzeka Radomsko Radomsko Zakrzowek Zakrzówek Szlachecki Radomsko24 zbieranie śmieci zakrzówek zbierali śmieci na Zakrzówku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE