Akademia Przyszłości czeka na wolontariuszy

Akademia Przyszłości czeka na wolontariuszy

W Radomsku rusza Akademia Przyszłości. Akademia Przyszłości to nowatorski program edukacyjny skierowany do dzieci ze szkół podstawowych, dzieci z problemami w nauce, ale też np. z brakiem pewności siebie czy problemami rodzinnymi. Program od 16 lat jest realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, które jest również organizatorem projektu Szlachetna Paczka.

W szkoleniu bierze udział sześciu wolontariuszy z Radomska oraz dwie osoby z terenu województwa łódzkiego.

- Uczymy się pracy z dziećmi, tego jak budować pozytywne relacje, jak dać dziecku poczucie bezpieczeństwa - mówi Jakub Kwarta, jeden z wolontariuszy, odpowiedzialny także za promocję projektu.

- W Akademii Przyszłości panuje zasada 1:1:1, a oznacza to, że jeden wolontariusz pracuje z jednym dzieckiem przez jedną godzinę w tygodniu. Chcemy pokazać dzieciom, że i każde z nich ma w sobie jakiś talent i może w życiu wiele osiągnąć - dodaje.

Akademia Przyszłości w Radomsku, nadal czeka na nowych wolontariuszy. Im więcej osób się zgłosi, tym więcej dzieci otrzyma wsparcie. Więcej informacji pod numerem telefonu 511 878 329.

Jakub Kwarta, specjalista ds. promocji, będzie gościem Irka Staszczyka. Rozmowa na portalu Radomsko24.pl, w środę 30 września o godzinie 19.45.

Więcej o:
akademia przyszłości szlachetna paczka akademia przyszłości radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE