Agata Wlaźlak wicemistrzynią Polski w karate

14 grudnia w Radzionkowie rozegrane zostały XXIV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin do lat 21. Wicemistrzostwo w jednej z kategorii wywalczyła radomszczanka Agata Wlaźlak.

14 grudnia w Radzionkowie rozegrane zostały XXIV  Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin do lat 21. Wicemistrzostwo w jednej z kategorii wywalczyła radomszczanka Agata Wlaźlak, która na co dzień broni barw Klubu Karate BUDO w Częstochowie.
Na drugim stopiniu podium Agata Wlaźlak. Dekoracja zawodniczek w kategorii Kumite do 65 kg
W mistrzostwach brało udział 148 zawodników z 46 Klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Agata Wlaźlak wywalczyła srebrny medal w konkurencji Kumite (walki) do 65 kg. W ubiegłym roku także zdobyła tytuł wicemistrzyni w tej konkurencji. Na najwyższym stopniu stanęła Aleksandra Matysiak z Nowego Tomysla.

To nie jedyny sukces Agaty na tych mistrzostwach. W konkurencji Kumite lekki kontakt zajęła 3. miejsce.

- Agata jest w ścisłej krajowej czołówce zawodniczek od kilku lat, co potwierdza zdobywając tytuły na rankingowych Turniejach Mistrzostw i Pucharów Polski w kategoriach wiekowych Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Młodzieżowców - mówi Jarosław Rytel z Klubu Karate BUDO w Częstochowie.

Sportowy dorobek Agaty Wlaźlak:

rok 2011 - medalistka Mistrzostw Polski Młodzieżowców
- 2010 - zdobyła Puchar Polski w Kategorii Junior Młodszy
- 2009 - 3. miejsce na Mistrzostwach Europy w Paryżu
- 2009 - Mistrzyni Polski w kategorii wiekowej Junior Młodszy
- 2008 - zdobyła Puchar Polski w kategorii wiekowej Młodzików

Więcej o:
agata wlaźlak karate mistrzostwa turniej
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE