Afera „śmieciowa” PGK znajdzie finał w sądzie

Do 5 lat więzienia grozi byłemu kierownikowi ZUOK w Płoszowie koło Radomska. Tomasz O. oskarżony jest o przekroczenie uprawnień i narażenie miejskiej spółki komunalnej na blisko pół miliona złotych strat.

Do 5 lat więzienia grozi byłemu kierownikowi Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie koło Radomska. Tomasz O. oskarżony jest o przekroczenie uprawnień i narażenie miejskiej spółki komunalnej na blisko pół miliona złotych strat.Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Tomasz O. zlecał cykliczne dokonywanie zmian w kodach przyjętych odpadów znajdujących się w elektronicznych kwitach wagowych poprzez ich zmianę z niesegregowanych odpadów komunalnych na tak zwane zmieszane odpady komunalne o niższej wycenie. W wyniku czego następowało poświadczenie nieprawdy w dokumentach mających znaczenie prawne na podstawie których wystawiane były zaniżone faktury VAT dla określonej firmy – tłumaczy Cezary Zawadzki, prokurator rejonowy.

Oprócz Tomasza O. zarzuty usłyszeli również dwaj inni pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Przypomnijmy. Sprawa ujrzała światło dzienne 14 lutego 2014 roku podczas konferencji prasowej. To wówczas prezesi PGK Wiesław Kamiński i Jakub Jędrzejczak poinformowali dziennikarzy, iż szczegółowa kontrola zlecona w styczniu 2014 roku przez kierownictwo spółki wykazała, zdaniem kontrolerów, rażące nieprawidłowości w funkcjonowaniu ZUOK.

Więcej w środowym (3 czerwca) wydaniu Tygodnika "Między Stronami".


mbb

Więcej o:
zuok smieci zarzuty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE