Adrianna Baj: Z zawiązanym workiem foliowym na głowie chcą bić rekordy czasowe

Adrianna Baj: Z zawiązanym workiem foliowym na głowie chcą bić rekordy czasowe Fot. M. Kołaczkowski

W mediach społecznościowych coraz częściej pojawiają się wyzwania, w których chętnie biorą udział młodzi ludzie. Jednak nie wszystkie z nich są bezpieczne, niektóre zagrażają nawet zdrowiu i życiu.

Jest to naturalnym, że media społecznościowe rozwijają się i nie jesteśmy w stanie zatrzymać tego, w jaki sposób się to dzieje. Jednak możemy sprawdzać, z jakich treści korzystają nasze pociechy.

- Czasy, szczególnie te pandemiczne, kiedy dzieci są zamknięte w domach, lockdowny, nauka zdalna, ograniczenia towarzyskie, powodują to, że dzieci są poddawane takiej „deprawacji" emocjonalnej. Są odcięte od takich zdrowych emocji, których dostarcza nam normalne życie. To skutkuje wyzwaniami w mediach społecznościowych, które zagrażają życiu i zdrowiu młodego człowieka. Przykład. Młody człowiek kładzie się spać i odkręca kurki gazu w kuchence, zwycięży ten, kto się rano obudzi. To szokuje, ale niestety ma miejsce! - komentuje w na portalu Radomsko24.pl Adrianna Baj, psycholog.

Jak temu przeciwdziałać?

- Najlepiej chronić dzieci poprzez rozmowę z nimi. Budowanie zaufania, ale także świadomości. Dorośli powinni wiedzieć, co dzieje się w Internecie, aby wiedzieć, przed czym chronić swoje dzieci – dodaje Adrianna Baj.

W piątek 14 stycznia o godz. 19.45, gościem portalu Radomsko24.pl będzie Adrianna Baj, psycholog.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk adrianna baj
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE