95 lat z Moniuszkowcami

W tym roku, Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki obchodzi Jubileusz 95-lecia działalności artystycznej. Z tej okazji chórzyści zaprosili na Koncert Jubileuszowy.

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku, przez lata tworzyły całe pokolenia radomszczan. Przez 95 lat działalności chóru, występowało w nim 650 osób. Chór miał ośmiu dyrygentów, a od 2004 roku jest nim Maciej Skalski. 

- Staramy się kontynuować dzieło dawnych „Moniuszkowców”. Organizujemy koncerty, międzynarodowy festiwal chóralny. Koncertujemy w Radomsku, poza granicami kraju, gdzie godnie reprezentujemy nasze miasto - mówiła podczas koncertu Danuta Horoszkiewicz, prezes chóru.

- Należeć do „Moniuszkowców” to nie tylko należeć do chóru, ale być częścią grupy wspaniałych przyjaciół, którzy doskonale czują się razem. Mają w sobie tyle pasji, aby tworzyć piękne rzeczy i dzielić się z nimi innymi - mówił z kolei prowadzący koncert Krzysztof Zygma.

Jubileuszowy koncert zespołu śpiewaków i zaproszonych gości odbył się 20 października, w domu kultury w Radomsku. W programie koncertu znalazła się najpiękniejsza muzyka operetkowa i rozrywkowa. Chórzystom akompaniował Zespół Kameralny Filharmonii Częstochowskiej. W foyer MDK można było oglądać specjalną wystawę poświęconą historii chóru.

Więcej o:
chór chór moniuszkowców koncert mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE