9. Ultra Kamieńsk w ostatnią niedzielę lipca

9. Ultra Kamieńsk w ostatnią niedzielę lipca Fot. mat. organizatora

Dziewiąta edycja biegu na najwyższej górze w centralnej Polsce zaplanowana jest na 30 lipca. Zawodnicy będą mieć do wyboru trzy dystanse o długości 10 km, 25 km oraz 50 km. Start zapisów do Ultra Kamieńsk zaplanowany jest na 27 kwietnia na godzinę 20.00.

W tym roku organizatorzy po raz pierwszy w historii biegu zdecydowali się przeprowadzić rywalizację na wszystkich trzech dystansach jednego dnia.

- Takie rozwiązanie daje szanse biegaczom wybrać się wspólnie na imprezę bez względu na wybrany dystans. w programie zawodów tradycyjnie znalazły się trzy dystanse 10 km, 25 km i 50 km, dzięki czemu każdy bez względu na poziom sportowy będzie mógł spróbować swoich sił w biegu górskim – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator imprezy.

Górska Dyszka, Półmaraton z hakiem a może Ultra ?

W ostatnią niedzielę lipca każdy miłośnik biegów terenowych znajdzie coś dla siebie. Na trasie nie zabraknie licznych zbiegów i podbiegów, w tym pod stok narciarski oraz na najwyższy punkt góry. Górska Dyszka to propozycja dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na trasie z sumą przewyższeń +/- 410 m. Z kolei Półmaraton z hakiem to 25 km i +/- 700 m, a Ultra Kamieńsk 50 km +/-1300 m.

MTB Kamieńsk

Dzień przed rywalizacją biegaczy z górą Kamieńsk zmierzą się uczestnicy wyścigu MTB Kamieńsk, którzy do wyboru mają dwa dystanse 25 i 50 km. Zapisy już trwają, a więcej informacji o zawodach dostępnych jest na stronie www.mtbkamiensk.pl.

Organizatorem 9. Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz na profilu biegu na Facebook'u

Więcej o:
ultra kamieńsk bieg kamieńsk góra kamieńska bieg ultra kamieńsk mtb kamieńsk mtb
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE