83-letnia radomszczanka padła ofiarą oszustwa „na funkcjonariusza CBŚ”

83-letnia radomszczanka padła ofiarą oszustwa „na funkcjonariusza CBŚ” Fot. zdjęcie poglądowe, pixabay.com

Wydawałoby się, że legendy oszustów są już nam wszystkim znane i nie damy się nabrać. Doświadczenie i policyjne statystyki wskazują, iż niestety wiele osób, wciąż pada ich ofiarą i w konsekwencji traci oszczędności swojego życia. Do kolejnej takiej sytuacji doszło 6 czerwca 2022 roku w Radomsku. Ofiarą stała się 83 – latka.

- 6 czerwca 2022 roku, w godzinach popołudniowych do jednej z radomszczańskich seniorek zadzwonił mężczyzna, który pod legendą na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji oszukał 83–latkę. W ten sposób w konsekwencji kobieta straciła znaczną kwotę pieniędzy - mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Radomszczańscy policjanci wciąż ostrzegają o podobnych sytuacjach, gdyż oszuści nie zaprzestają swoich starań i w dalszym ciągu wykorzystują łatwowierność potencjalnych ofiar. Policyjny profilaktyk prowadzi spotkania z seniorami i nieustanie przypomina schemat działania sprawców tego typu przestępstw.

- Podczas rozmów z uczestnikami zwraca się również z prośbą o przekazywanie zdobytej wiedzy kolejnym osobom starszym, swoim znajomym i rodzinie. Ci, którzy są uczestnikami różnych instytucji senioralnych, są świadomi zagrożeń ze strony oszustów i doskonale wiedzą, jak się zachować w opisanej sytuacji - wyjaśnia Agnieszka Kropisz.

Seniorzy z radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 7 czerwca 2022 roku na spotkaniu z policyjnym profilaktykiem opowiedzieli o swoich podobnych doświadczeniach. Ci jednak wiedzieli, jak zareagować i tym samym nie dali szans oszustom.

Więcej o:
radomsko policja radomsko oszustwo seniorka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE