8 grudnia „Reymontówka” na Bugaju w pełnej gali

8 grudnia „Reymontówka” na Bugaju w pełnej gali Fot. M. Kołaczkowski

Powstała w 1922 r. Czteroklasowa Męska Szkoła Powszechna usytuowana na parterze w budynku szkoły im. Stanisława Jachowicza. Pierwszym kierownikiem szkoły był Kazimierz Kupczyński . W 2022 roku. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomsku obchodzi stulecie swojego powstania.

Najstarsze zachowane historyczne fotografie z życia szkoły pochodzą z 1930 r. i przedstawiają uczniów klasy II z nauczycielem oraz ośmioosobowe grono pedagogiczne. W roku jubileuszowym zaplanowano szereg imprez, które mają za zadanie m.in. przybliżyć obecnym uczniom i radomszczańskiej społeczności bogatą historię czwórki, nazywaną Reymontówką na Bugaju. Kulminacją obchodów będzie uroczysta gala w murach placówki 8 grudnia.

- Nie zabraknie tzw. „wisienki” na torcie, wprost Białego Kruka, dokumentów - planów lokalizacyjnych szkoły, które będą zaprezentowane podczas uroczystości – nie zdradzając więcej w tym temacie, opowiadają o zbliżającej się uroczystości na portalu Radomsko 24.pl Agnieszka Kociniak i Joanna Mielczarek, nauczycielki z PSP nr 4 w Radomsku.

Więcej o uroczystej gali w rozmowie na portalu Radomsko24.pl z Agnieszką Kociniak i Joanną Mielczarek, nauczycielkami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Stanisława Reymonta, w piątek 4 listopada, o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk agnieszka kociniak i joanna mielczarek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE