73-latka oszukana metodą „na synową"

73-latka oszukana metodą  „na synową

Mieszkanka Radomska po rozmowie telefonicznej z „fałszywą synową" oddała oszustom wszystkie swoje oszczędności.

25 września, policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa 73-radomszczanki.

Według relacji pokrzywdzonej dzień wcześniej przeprowadziła rozmowę telefoniczną z kobietą, która udawała jej synową. Oszustka stwierdziła, że syn starszej pani ma kłopoty i do tzw. "załatwienia sprawy" potrzebne są pieniądze. Pokrzywdzona uwierzyła w historię i przekazała należącemu do grupy oszustów mężczyźnie swoje oszczędności.

- Na kanwie tego zdarzenia apelujemy o rozwagę i trzeźwość umysłu podczas rozmów telefonicznych. Pamiętajmy, że oszuści wbrew pozorom wykorzystują podobne, wielokrotnie sprawdzone legendy. Najczęściej podają się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje chwilowego wsparcia finansowego, gdyż został zatrzymany przez Policję, Sąd czy Prokuraturę. Inną często stosowaną legendą jest podawanie się za policjanta. W tym przypadku oszuści wciągają ofiarę w działania policyjne, które mają na celu złapanie oszustów, ale potrzebują do tego „przynęty” w postaci pieniędzy, czym większej kwoty tym lepiej – mówi Aneta Wlazłowska, z policji w Radomsku.

Policja zwraca się z apelem do osób starszych oraz ich rodzin, aby podczas rodzinnych spotkań przypominać o tego typu oszustach. Dobrym pomysłem jest przy telefonie położyć kartkę z instrukcją postępowania lub kartkę z napisem – UWAŻAJ NA OSZUSTÓW!

Więcej o:
policja oszuści policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE