70-letni motorowerzysta trafił do szpitala

70-letni motorowerzysta trafił do szpitala Fot. KPP Radomsko

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motoroweru doszło w poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. na ul. Jagiellońskiej w Radomsku. Ranny został 70-letni kierowca jednośladu.

Kierująca fordem, wyjeżdżając z osiedlowego parkingu nie zauważyła prawidłowo jadącego motorowerzysty i uderzyła w jednoślad. 70 – letni mężczyzna jadący motorowerem został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Byli trzeźwi.

- Policjanci przypominają, że osoby jadące jednośladami nie są chronione ani karoserią, ani poduszkami powietrznymi czy innymi zabezpieczeniami. Muszą o tym pamiętać również osoby kierujące autami, ponieważ tzw. delikatne dotknięcie autem jednośladu może zakończyć się nieprzyjemnymi lub tragicznymi konsekwencjami. W przypadku poruszania się w ruchu miejskim powiedzenie „mieć oczy dookoła głowy” jest istotne. Bezwzględnie należy przestrzegać przepisów obowiązujących w ruchu drogowym – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.  

Policjanci apelują do wszystkich kierujących pojazdami o to, aby dzielić się pasem jezdni z motorowerzystami, rowerzystami czy motocyklistami i wyprzedzać ich w sposób bezpieczny. Jednocześnie przypominają, że kierujących jednośladami obowiązują takie same przepisy ruchu jak wszystkich innych kierujących pojazdami.

Więcej o:
radomsko policja radomsko wypadek motorower ulica jagiellońska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE