5 powodów, dla których warto rozważyć pracę jako opiekunka osób starszych

5 powodów, dla których warto rozważyć pracę jako opiekunka osób starszych

Zwłaszcza w ostatnich latach agencje opiekunek starszych mają coraz więcej ofert pracy dla opiekunek. Szukasz zawodu z przyszłością? Takiego, w którym wykorzystasz swoją empatię i odporność na stres? Poznaj 5 powodów, dlaczego warto pracować w charakterze opiekunki.

1. Czy wiesz, że opieka nad osobami starszymi może być bardziej opłacalna niż inne prace?

Rosnące zapotrzebowanie na pracę opiekunek powoduje, że agencje opiekunek osób starszych muszą zaoferować atrakcyjne warunki. Zaufana firma pośrednicząca między rodzinami a opiekunkami – avoria.com.pl – zapewnia swoim opiekunkom legalną pracę oraz dodatkowo premie. Umowa jest podpisywana jeszcze w Polsce, a od zarobionych kwot są opłacane m.in. składki. W rezultacie opiekunka nie tylko zyskuje zabezpieczenie społeczne, ale pracuje również na swoją przyszłą emeryturę.

2. Dlaczego praca jako opiekunka osób starszych może pomóc w doskonaleniu języka obcego?

Każda agencja opieki nad osobami starszymi jest zainteresowana współpracą z opiekunkami płynnie mówiącymi w języku obcym. Aby jednak umożliwić wyjazd również tym osobom, które z językiem np. niemieckim nie miały jeszcze styczności, agencja może organizować kursy językowe. Przykładowo wspomniana agencja opiekunek dla osób starszych proponuje:

  • darmowy kurs niemieckiego – kurs jest dostępny online, można go realizować we własnym tempie,
  • kurs niemieckiego dla osób zainteresowanych pracą w charakterze opiekunki.

Opiekunki wyjeżdżające do pracy przez agencje opiekunek osób starszych mają też możliwość rozwinięcia znajomości języka – mogą one poszerzyć słownictwo i opanować coraz trudniejsze konstrukcje językowe.

3. Jak praca jako opiekunka osób starszych może wpłynąć na rozwój Twojej kariery?

Agencja opiekunek osób starszych może być pierwszym krokiem na drodze rozwoju w tym zawodzie. Zatrudnienie przez agencję opiekunek można znaleźć dość łatwo – wymagania ograniczają się do znajomości języka obcego (w przypadku wyjazdów zagranicznych), empatii i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Jednocześnie zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwala starać się o lepiej płatną pracę, a z czasem świadczyć usługi opiekuńcze w ramach samozatrudnienia.

4. Dlaczego warto zanurzyć się w kulturze innego kraju jako opiekunka osób starszych?

Wspomniana już agencja opiekunek dla osób starszych Avoria współpracuje z rodzinami seniorów mieszkającymi w różnych częściach Niemiec. Co to oznacza dla opiekunki? Możliwość zwiedzenia całych Niemiec – możesz zamieszkać m.in. w takich miastach jak Radolfzell am Bodensee, Augsburg czy Berlin. Wyjeżdżając do Niemiec jako opiekunka osób starszych, zyskasz też możliwość wzięcia udziału w różnych wydarzeniach. Jednocześnie lepiej poznasz przyzwyczajenia naszych sąsiadów zza Odry i ich obyczaje.

5. Dlaczego opieka nad seniorami to praca, która daje wiele radości i satysfakcji?

Praca nie zawsze jest wyłącznie źródłem pieniędzy – może przynieść też satysfakcję. Chcesz pomagać innym? Wiążesz swoją przyszłość z zawodem, który pozwala wykazać się empatią i zrozumieniem? Agencja opieki nad osobami starszymi umożliwi Ci wyjazd – jako opiekunka będziesz mogła pracować w trudnym, ale również dającym wiele spełnienia zawodzie. Zadowolenie z pracy to kolejny plus zatrudnienia w charakterze opiekunki osób starszych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE