5 cennych umiejętności każdego pracownika

5 cennych umiejętności każdego pracownika

Szukanie pracy to niekiedy długotrwały proces. Zastanawiamy się wtedy, co możemy zrobić, by uatrakcyjnić swoją kandydaturę na dane stanowisko. Odpowiedź na takie pytanie nie może być jednoznaczna, ale z pewnością istnieje zestaw cech, dzięki którym pracodawcy spojrzą na nas przychylnym okiem. Część z nich postanowiliśmy przedstawić poniżej.

1. Szybkie przyswajanie nowych umiejętności

Szybko uczący się pracownik to duże ułatwienie dla pracodawcy. Im mniej czasu potrzebujesz na opanowanie nowych narzędzi pracy, procedur czy programów, tym lepiej. Takim pracownikom chętniej powierzane są odpowiedzialne projekty, szybciej też pną się po szczeblach awansów. Szybkość uczenia się to z punktu widzenia pracodawcy oszczędność czasu.

2. Kreatywność

Nie we wszystkich branżach kreatywność jest równie mocno pożądana. To fakt, ale pracodawcy wiedzą, że kreatywni pracownicy zwykle bez większych problemów radzą sobie z powierzonymi im zadaniami. To, w jakiej branży pracują, nie ma w tym przypadku aż tak dużego znaczenia. Projekty sprawiające kłopoty trafiają się w każdym zawodzie. Kreatywni nie boją się wychodzenia poza utarte schematy. Starają się raczej znaleźć nowe, skuteczne rozwiązania.

3. Terminowość

Cecha kto wie, czy nie ważniejsza od punktualności! Nie trzymanie się terminów i wywiązywanie się z zadań po umówionym czasie to dla szefostwa jasny i negatywny sygnał. Jest dowodem na to, że niespecjalnie zależy nam na pracy i – co gorsza – nie szanujemy swoich przełożonych. To, że funkcjonujący tak pracownicy nie mają co liczyć na awans, jest jasne. Gorzej, że wysoce prawdopodobne jest ich rychłe pożegnanie się z pracą. Zdarzają się sytuacje, gdy „zawalenie” terminu może opóźnić cały projekt, nad którym pracuje większa grupa ludzi. Także na dryg.pl są firmy, w których takich błędów się nie wybacza.

4. Szybkie poprawianie własnych błędów

Jak mówią: nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Mylimy się, popełniamy błędy i jest to normalne. Sęk w tym, żeby zawczasu te błędy wyłapać i poprawić je, zamiast zamiatać pod dywan. Z takiej postawy pracodawca może wywnioskować, że naszą mocną stroną jest wyciągnie wniosków z własnych wpadek. To cenna cecha, do której raczej rzadko kto się przyznaje.

5. Komunikatywność

Może się wydawać, że to banał, ale pozory mylą. Komunikatywność jest bardzo istotna, zwłaszcza w zawodach, których nieodłącznym elementem jest praca z ludźmi. Komunikatywność przejawia się m.in. w łatwości w nawiązywaniu kontaktów, uważnym słuchaniu, sprawności w prezentowaniu samego siebie oraz w umiejętności radzenia sobie ze stresem. Samo pojęcie jest bardzo szerokie. Ludzie komunikatywni potrafią spójnie łączyć komunikaty werbalne (wypowiedzi) z niewerbalnymi (zachowania, gesty, mimika itp.). Ważnym aspektem jest tu także nawiązywanie przyjaznego kontaktu z drugim człowiekiem, zarówno tego ustnego, jak i wyrażanego na piśmie. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste.

Jeśli posiadasz przynajmniej część z wymienionych cech, śmiało szukaj pracy na dryg.pl!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE