47-latka miała blisko 3 promile i zatrzymane prawo jazdy

47-latka miała blisko 3 promile i zatrzymane prawo jazdy

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 47-latki, która mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie kierowała volkswagenem. Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Około godziny 4.00 w nocy z 28 na 29 stycznia 2022 roku dyżurny komendy otrzymał informację, że passat jadący ulicą Starowiejską w Radomsku porusza się tzw. zygzakiem, nie trzyma toru jazdy.

- Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Kiedy policjanci dotarli na miejsce okazało, się że świadkowie doprowadzili do zatrzymania volkswagena. Policjanci ustalili, że osobówką kierowała 47-letnia mieszkanka gminy Żytno. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że miała w organizmie 2,8 promila alkoholu. Podczas sprawdzania danych w systemach policyjnych okazało się, że kobieta ma zatrzymane prawo jazdy, ponieważ w maju ubiegłego roku kierowała autem będąc pod wpływem alkoholu. Skrajnie nieodpowiedzialna 47-latka kolejny raz będzie odpowiadała przed sądem – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijana brak prawa jazdy zatrzymane obywatelskie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE