46-latka z odebranym prawem jazdy miała 3 promile. Spowodowała kolizję i uciekła. Jej samochód dachował

46-latka z odebranym prawem jazdy miała 3 promile. Spowodowała kolizję i uciekła. Jej samochód dachował Fot. KPP Radomsko

Na drodze Będzyn - Przerąb w gminie Masłowice kobieta kierująca audi A3 spowodowała kolizję, po czym uciekła. Rajd zakończyła dość szybko, gdyż straciła panowanie nad kierownicą i dachowała. Kobieta była kompletnie pijana i nie miała uprawnień, które utraciła 5 lat temu za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło 26 września 2022 r., tuż po godzinie 13:00 pomiędzy Będzynem a Przerębem.

- Kierująca audi A3 46-latka wyjeżdżała z drogi leśnej na drogę publiczną, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z fordem mondeo. Niestety kobieta wcale nie miała zamiaru się zatrzymać i odjechała. Widząc to kierujący fordem ruszył w pościg za sprawczynią. Nie trwało to długo, gdyż już po chwili kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Gdy mężczyzna podjechał bliżej, zobaczył wysiadającą z audi kierującą. Stan kobiety wskazywał na to, że jest kompletnie pijana. 52-latek zawiadomił policję.

- Ze sprawczynią nie było szans na logiczny kontakt z uwagi na stan upojenia alkoholowego. Po przebadaniu przez mundurowych okazało się, że 46-letnia kierująca audi miała w organizmie 3 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – mówi Agnieszka Kropisz.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Za jazdę bez uprawnień grozi grzywna nawet do 30 tys. złotych.

Więcej o:
policja radomsko gmina masłowice kolizja dachowanie pijana kierująca ucieczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE