44-letni kierowca zatrzymany. Był pijany, nie miał prawa jazdy a w domu posiadał narkotyki

44-letni kierowca zatrzymany. Był pijany, nie miał prawa jazdy a w domu posiadał narkotyki Fot. KPP Radomsko

Działania radomszczańskich policjantów doprowadziły do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego, który posiadał narkotyki. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

6 listopada 2023 roku funkcjonariusze ustali, że 44-latek znany radomszczańskim policjantom porusza się po terenie miasta pojazdem, nie mając do tego stosownych uprawnień. Mężczyzna stracił prawo jazdy w 2014 roku. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w centrum miasta, kiedy wsiadał do swojego samochodu.

- Policjanci na podstawie zeznań świadków oraz własnych ustaleń dowiedli, że mężczyzna ten chwilę wcześniej kierował volkswagenem. Dodatkowo okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został przewieziony do komendy. Podczas wykonywania czynności z jego udziałem wyszło na jaw, iż może on posiadać substancje odurzające. Podejrzenia stróżów prawa okazały się słuszne. Mundurowi podczas przeszukania miejsca zamieszkania radomszczanina znaleźli ponad 40 gramów metaafetaminy – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

44-latek trafił do policyjnej celi. 8 listopada 2023 roku sąd, na wniosek prokuratora nadzorującego czynności zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Radomszczanin za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kolejny raz odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko zatrzymanie pijany kierowca narkotyki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE