42-latek ukradł kartę płatniczą. Płacił nią w sklepach

42-latek ukradł kartę płatniczą. Płacił nią w sklepach Fot. pixabay.com

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji. Teraz podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

23 maja 2023 roku policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który posłużył się skradzioną kartą.

- Mężczyzna znalazł portfel w którym była karta płatnicza. Postanowił to wykorzystać i płacił nią za zakupy m.in. w sklepach spożywczych. Szybko ustalono, że skradziona rzecz była używana do wielu płatności na terenie miasta. Kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 7 zarzutów – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje czyny. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że w przypadku zgubienia karty płatniczej lub podejrzenia, że ktoś mógł nam ją ukraść należy ją natychmiast zastrzec lub zawiesić (czasowo zablokować-to opcja dostępna w niektórych bankach). W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Zgubioną lub skradzioną kartę zastrzec można na infolinii swojego banku, w oddziale, w niektórych przypadkach także w bankowości elektronicznej. Można również zrobić to pod ogólnopolskim numerem telefonu uruchomionym specjalnie do zastrzegania kart przez Związek Banków Polskich: (+48) 828 828 828. Numer ten warto zapisać na liście kontaktów w swoim telefonie, aby w razie potrzeby nie tracić czasu na jego szukanie. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W przypadku kiedy znajdziemy kartę płatniczą należy ją niezwłocznie zwrócić do właściciela, instytucji wydającej dokument lub najbliższej jednostki Policji.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kradzież karty płatniczej zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE