4 mistrzowskie pasy oraz 13 medali dla Klubu Karate „Randori” - Radomsko24.pl

4 mistrzowskie pasy oraz 13 medali dla Klubu Karate „Randori”

13 i 14 października, zawodnicy Klubu Karate „Randori" pod wodzą sensei Michała Błacha, walczyli na IV Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushin w Skarżysku Kamiennej oraz VII Ogólnopolskim Turnieju Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa w Częstochowie.

W turnieju w Skarżysku Kamiennej wzięło udział blisko 300 zawodników z Polski, Austrii, Rosji i Ukrainy.

Zawodniczki „Randori” Marta Łysik, Agata Sobieraj oraz Natalia Dudek w mocno obsadzonych kategoriach stoczyły wyrównane walki z doświadczonymi i wymagającymi zawodniczkami z Rosji, Ukrainy i Polski. Tym razem Natalia Dudek oraz Marta Łysik stanęły na podium zdobywając kolejno 2. oraz 3. miejsce.

Lepiej zawodnicy „Randori” zaprezentowali się w Częstochowie gdzie w  turnieju Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa, udział wzięło blisko 180 zawodników.

W konkurencji kumite zawodnicy zdobyli aż cztery certyfikowane pasy mistrzowskie (złote medale), które trafiły do Nikodema Styczyńskiego, Karola Kopczyńskiego, Natalii Dudek oraz Adama Nowaka.

Ponadto srebrne medale wywalczyła Agata Sobieraj oraz Fabian Janusiak. Brązowe krążki dla Nataniela Dobrakowskiego, Maksymiliana Kowalika, Dominika Jabłeckiego, Marcina Jabłeckiego, oraz debiutującego Łukasza Kolasy. Szczególną uwagę należy zwrócić na świetne walki Marty Łysik oraz Nikodema Pawlika, którzy otarli się o podium zajmując 4-5 miejsca. Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej Klub „Randori” uplasował się na 5. miejscu.