3700 sms-ów od NFZ. Nie czekaj w kolejce

3700 sms-ów od NFZ. Nie czekaj w kolejce

W środę 10 lipca, Łódzki OW NFZ wysłał SMS-y z informacją o krótszym czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy. SMS-y trafiły do 3700 pacjentów, którym na zabieg usunięcia zaćmy wyznaczono ponad roczny czas oczekiwania. SMS-y zostały wysłane na numery komórkowe, które pacjenci podali, zapisując się na zabieg.

Na podstawie decyzji Ministra Zdrowia o bezlimitowym od 1 kwietnia, finansowaniu zabiegów usunięcia zaćmy już po pierwszych dwóch miesiącach odnotowano znaczący wzrost – o 11 proc.-  liczby wykonanych w polskich placówkach zabiegów. Zgodnie z zapowiedzią, ŁOW NFZ w lipcu br. podpisze aneksy do umów zwiększające kontrakty placówek adekwatnie do wartości wykonanych świadczeń.

W Łódzkiem większość placówek operuje niemal wszystkich pacjentów w trybie 1 dnia. Taki zabieg jest bezpieczny, pozwala na szybki powrót do domu, uniknięcie zakażeń szpitalnych i związanych z nimi powikłań. Czas oczekiwania w naszym województwie się skraca, wiele placówek proponuje kilkutygodniowy termin na zabieg. Zachęcamy pacjentów, którzy czekają w kolejce, do zmiany placówki na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania. Wystarczy zabrać skierowanie i poinformować o zmianie placówki.

Informacje o aktualnym czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy są pod tym linkiem.

Więcej o:
nfz badanie radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE