36-latek podpalił samochód, bo... wypił za dużo alkoholu

36-latek podpalił samochód, bo... wypił za dużo alkoholu Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w maju bieżącego roku podpalił samochód zaparkowany na parkingu należącym do jednego z hoteli mieszczących się w Radomsku. Sprawca nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Za ten nieodpowiedzialny czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 maja 2023 roku w centrum Radomska. Wówczas wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz ustalili, że doszło do podpalenia renaulta mastera.

- Straty oszacowano na ponad 8 tysięcy złotych na szkodę firmy z województwa mazowieckiego. Następnie sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, którzy dzięki analizie nagrań z monitoringu i własnym ustaleniom wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 36-letni mężczyzna zamieszkujący ostatnio na terenie Radomska. Do policyjnego aresztu trafił 17 lipca 2023 roku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu uszkodzenia mienia. Mężczyzna podczas czynności wykonywanych z jego udziałem powiedział mundurowym, że tego feralnego dnia wypił za dużo alkoholu i nie kontrolował tego co robi. Przechodził obok busa i od tak sobie podłożył ogień pod jego przednią część. Do zarzucanego mu czynu przyznał się – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna w dyspozycji śledczych pozostawał do 18 lipca. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko podpalenie samochodu zatrzymanie

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE