35-letni kierowca uciekał przed policją. Miał kilka powodów...

35-letni kierowca uciekał przed policją. Miał kilka powodów...

W poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. funkcjonariusze ruchu drogowego radomszczańskiej komendy policji prowadzili działania prewencyjne wśród kierowców. Tuż po 6:00 na ul. Gidelskiej w Radomsku ich uwagę zwrócił samochód osobowy kia carens. Niepewny styl jazdy oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa były powodem decyzji mundurowych o skontrolowaniu kierowcy. Ten niestety najwyraźniej nie miał ochoty na spotkanie ze stróżami prawa i zaczął uciekać wjeżdżając w ulicę z zakazem ruchu.

- Kierowca obrał kierunek w stronę centrum miasta. Widząc, że nie ma szans na dalszą ucieczkę, zatrzymał się na jednej z ruchliwych ulic. Pierwszym powodem zachowania 35 – latka na drodze był jego stan trzeźwości. Badanie wykazało bowiem blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Dalej okazało się, że kierowca miał w przeszłości przygodę z jazdą pod wpływem alkoholu. Orzeczony wówczas zakaz już się zakończył, jednak 35 – letni mieszkaniec gminy Gidle nie starał się ponownie o uprawnienia, a mimo to wsiadł za kierownicę i to na „podwójnym gazie” – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za ujawnione wykroczenia policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1100 złotych. Do statusu w ruchu drogowym zostanie mu przypisanych łącznie 13 punktów karnych. Z kolei kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli to przewinienia, za które ten kierowca stanie przed sądem.

- Tu nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Pamiętajmy, że żaden kierowca, który siada za kierownicę z promilami, nie może liczyć na taryfę ulgową. Nie ma przyzwolenia na śmiertelne zagrożenie, jakie stwarzają takie osoby w ruchu drogowym – mówi Agnieszka Kropisz.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica gidelska pijany kierowca zatrzymanie brak prawa jazdy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE