33-latek trzymał dopalacze w swojej skarpetce

33-latek trzymał dopalacze w swojej skarpetce Fot. KPP Bełchatów

Blisko 20 gramów dopalaczy znaleźli bełchatowscy policjanci kontrolując 33-latka, który na widok radiowozu wpadł w popłoch. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli ujawnioną substancję. Notowany bełchatowianin usłyszał już zarzuty posiadania nowych substancji psychoaktywnych.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego bełchatowskiego Wydziału Prewencji, patrolując teren miasta na ulicy Wojska Polskiego zwrócili uwagę na mężczyznę, który wyraźnie był zaniepokojony widokiem policyjnego radiowozu. Nerwowo się zachowywał, a kiedy zobaczył, że policjanci idą w jego kierunku gwałtownie zaczął chować coś w swoim bucie. Wkrótce okazało się co było przyczyną takiego zachowania.

Mundurowi w skarpecie mężczyzny znaleźli biały proszek zapakowany w woreczki foliowe. Okazało się, że to tzw. dopalacze. Policjanci zatrzymali notowanego 33-latka oraz zabezpieczyli ujawnioną przy nim substancję. Bełchatowianin usłyszał już zarzut posiadania blisko 20 gramów nowych substancji psychoaktywnych. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków psychoaktywnych zakazanych ustawą zagrożone jest karą grzywny.

Za posiadanie znacznych ilości takich substancji grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
policja bełchatów dopalacze
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE