32 zł za śmieci w gm. Gomunice. Mieszkaniec: taka cena to przesada

32 zł za śmieci w gm. Gomunice. Mieszkaniec: taka cena to przesada Fot. pixabay.com

Jeden z mieszkańców gminy Gomunice, który skontaktował się z naszą redakcją, uważa że stawka 32 zł za wywóz śmieci (segregowane) od osoby to przesada. - Pięcioosobowa rodzina po nowych stawkach, będzie płacić więcej niż za energię elektryczną - mówi. Zmiana stawki w gminie weszła w życie od poniedziałku 1 marca.

Jak mówi naszemu portalowi Aneta Szczepocka, sekretarz gminy Gomunice, od 1 marca podwyższona została stawka opłaty odpady komunalne zbierane i odbierane w sposób selektywny (segregowany) wynosi  32 zł od osoby. Do tej pory kwota ta wynosiła 22 zł od osoby. W przypadku nie wypełnenia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny wynosi kwota ta wyniesie 64 zł

- Czynnikiem decydującym o wysokości stawki za odbiór odpadów komunalnych jest oferta wykonawcy wyłonionego w drodze postępowania,  w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych - wyjaśnia Aneta Szczepocka.

W gminie Gomunice odbiorem śmieci zajmie się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Umowa została zawarta na okres od 1 marca br. do końca lutego 2022. Oferta przetargowa opiewała na kwotę 1 909 626,39 zł.

Nasz czytelnik zwraca uwagę, że w sąsiedniej gminie Kamieńsk, stawki za wywóz śmieci są niższe. Tutaj, w zalezności od ilości osób w gospodarstwie domowym stawki wynoszą od 3,5 zł do 7 zł (od mieszkańca) jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny i od 10,50 zł do 21 zł (od mieszkańca) jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Na terenie gminy Kamieńsk podmiotem odbierającym odpady komunalne od właścicieli nieruchomości zamieszkałych jest firma  FB Serwis S.A. z Warszawy.

Więcej o:
gmina gomunice śmieci w gminie gomunice zbiórka śmieci stawki za śmieci gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE