„300 plus”dla wszystkich

„300 plus”dla wszystkich Fot. pixabay.com

„Dobry Start”, od lipca 2018 roku, ruszył pełną parą. Każde dziecko rozpoczynające naukę dostanie 300 zł na zakup szkolnej wyprawki. Sprawdziliśmy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku ile przez okres wakacyjny wpłynęło wniosków i ile świadczeń już wydano.

Na dzień 31 sierpnia radomszczański MOPS zarejestrował w systemie prawie 3 tysiące wniosków, zarówno tych złożonych drogą elektroniczną, jak i papierową. Nowością była możliwość złożenia wniosku przez internet. Od 1 sierpnia można było składać wnioski w wersji papierowej. Takich wniosków złożono 1360- dla 1945 dzieci.

Ogółem przyznano świadczenia dla prawie 3,5 tysiąca dzieci w Radomsku na kwotę ponad 1 miliona złotych.

Jak powiedział nam kierownik Sekcji Dodatków Mieszkaniowych i Stypendiów Szkolnych – Lech Ostruszka liczby te na pewno wzrosną, gdyż wnioski na to świadczenie można składać jeszcze do 30 listopada 2018 roku.

Program „Dobry Start” zakłada, że środki w kwocie 300zł maja być przeznaczone na zakup wyprawki szkolnej dla wszystkich dzieci do ukończenia 20 roku życia, a dla niepełnosprawnych dzieci do 24 roku życia, bez względu na dochód rodziny,który nie jest brany pod uwagę przy wydawaniu tego świadczenia.

Więcej o:
mops radomsko 300 plus program dobry start
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE