300 biegaczy zmierzyło się z Górą Kamieńsk

Kolejna, szósta już edycja biegu Ultra Kamieńsk przeszła do historii. W tegorocznej, odbywającej się w weekend 1 – 2 sierpnia 2020 r. imprezie wzięło udział 300 biegaczy z całej Polski.

Wysoka temperatura nie zniechęciła miłośników aktywnego spędzania czasu. Na Górze Kamieńsk zameldowało się 300 biegaczy z terenu całego kraju. W tym roku rywalizowali na trzech dystansach: w sobotę na 10 km (Górska Dyszka), a w niedzielę na 25 km (Półmaraton z hakiem) i 50 km (Ultra Kamieńsk).

Sobotni bieg wśród kobiet wygrała Magdalena Pierzchała. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Pietrzyk. Bieg Ultra Kamieńsk wygrał Piotr Kułak z Kamieńska, a Półmaraton z hakiem - Tomasz Owczarek z Bełchatowa.

- Tegoroczna impreza organizowana była z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Bardzo się cieszę, że pomimo obostrzeń, zainteresowanie udziałem w biegu było bardzo duże – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator biegu Ultra Kamieńsk ze stowarzyszenia „Bądź aktywny”.

Pomysł na organizację biegu na Górze Kamieńsk zrodził się w 2014 roku. Od tego czasu mocno ewaluował, aż do formuły rywalizacji na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce. Chcąc zachęcić do udziału w Ultra Kamieńsk zarówno osoby, które w górach startują od lat, jak i początkujących biegaczy, którzy chcą sprawdzić czy bieganie po górach jest dla nich, organizatorzy przygotowali kilka wariantów biegu w zależności od długości trasy.

- Warunki były bardzo trudne. Pogoda na drugim okrążeniu mnie wykończyła. Spodziewałem się, że będzie troszkę chłodniej. Na pierwszym okrążeniu wszystko było w porządku, na drugim już trochę gorzej. Nastawiłem się na czas 4 godziny 10 minut i zmieściłem się w zakładanym czasie pokonania tej trasy – mówił zwycięzca biegu Ultra Kamieńsk, Piotr Kułak z Kamieńska.

Zobacz wyniki biegów

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański góra kamieńsk bieg ultra kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE