30 tys. zł na zakup nowych książek dla biblioteki w Radomsku

30 tys. zł na zakup nowych książek dla biblioteki w Radomsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku otrzymała w 2019 roku środki finansowe na zakup nowości wydawniczych. W sumie na póki trafi ponad 1 500 egzemplarzy!

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” radomszczańska biblioteka otrzymała w 2019 roku na zakup nowości wydawniczych 30 tys. zł. Dzięki tej kwocie księgozbiór biblioteki powiększył się o dodatkowe 1 543 egzemplarze.

Program ten uchwalony przez Radę Ministrów powstał w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. To również możliwość zwiększenia atrakcyjności oferty bibliotek. Oprócz uzupełniania zbiorów bibliotecznych o nowości wydawnicze, cel ten realizowany jest też przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach.

Jaki jest poziom czytelnictwa w Radomsku? Po jaką książkę najchętniej sięgali radomszczanie w 2018 roku? Tego dowiesz się czytając - Czy w Radomsku lubimy czytać książki?

Więcej o:
biblioteka radomsko czytelnictwo radomsko mbp radomsko biblioteka czytelnictwo mbp
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE