3 km nowej nitki autostrady A1 na odcinku Kamieńsk-Radomsko

3 km nowej nitki autostrady A1 na odcinku Kamieńsk-Radomsko Fot. 3 km dla kierowców/fot. GDDKiA

Z niedzieli na poniedziałek (13/14 września), dla kierowców zostanie oddany do użytku nowy trzykilometrowy odcinek autostrady A1: Kamieńsk-Radomsko.

Jak informuje Maciej Zalewski z GDDKiA z Łodzi, na odcinku Kamieńsk-Radomsko wykonawca przekaże do użytkowania blisko trzykilometrowy fragment nowej - wschodniej jezdni: od skrzyżowania z drogą krajową nr 42 do Stobiecka Szlacheckiego.

- Organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Dalej  będzie obowiązywał układ 2+1 (dwa pasy będą prowadziły ruch w kierunku Katowic, jeden w stronę Łodzi). Kolejne odcinki nowej jezdni A1 między Kamieńskiem i Radomskiem będą oddawane wkrótce – mówi rzecznik Zalewski.

Maciej Zalewski podkreśla, że zgodnie z deklaracjami wykonawcy, kolejny fragment nowej jezdni, tym razem o długości blisko 5 kilometrów zostanie przekazany w ciągu najbliższego miesiąca. Pozostała część, czyli blisko 11 kilometrów, w listopadzie.

- Będzie to oznaczało, że całym odcinkiem „C” Kamieńsk – Radomsko o długości 16,7 km pojedziemy po nowej jezdni jeszcze tej jesieni – dodaje.

Obecnie wykonawca skupia się na wykonaniu specjalnej konstrukcji pod drogą, w miejscu, gdzie są nienośne grunty.

Więcej o:
a1 budowa a1 utrudnienia dk1 autostrada a1 budowa a1 radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE