28-latek popełnił 10 przestępstw. Został zatrzymany

28-latek popełnił 10 przestępstw. Został zatrzymany

Wieczorem, 11 listopada 2020 roku policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali 28-letniego mieszkańca Radomska, który poruszając się skradzionym wcześniej samochodem mazda nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie łącznie 10 przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem do domu, kradzieży samochodu oraz kilkukrotną jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

We wtorek, 10 listopada 2020 r. radomszczańscy policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego w Radomsku i kradzieży laptopa, telefonu komórkowego oraz dokumentów i kluczyków od samochodu osobowego mazda. Posługując się tymi kluczykami sprawca ukradł samochód zaparkowany przed posieją. Łączna suma strat wyniosła ponad 10 tys. złotych.

- Jak ustalili policjanci, ten sam sprawca wcześniej groził pokrzywdzonej wysyłając do niej wiadomości SMS, włamał się na konto jej poczty elektronicznej, a 17 września 2020 roku włamał się do pokoju córki pokrzywdzonej, skąd skradł 1 tysiąc złotych. Prowadząc ustalenia, wieczorem 12 listopada policjanci uzyskali informację o miejscu pobytu sprawcy tych przestępstw. W pobliżu wytypowanej posesji w miejscowości Dobryszyce patrol policji zauważył skradzioną mazdę. Na widok radiowozu kierujący mazdą ruszył gwałtownie z miejsca uciekając w kierunku miejscowości Brudzice. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu. Po kilku minutach kierowca mazdy porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Mężczyzna został szybko zatrzymany i obezwładniony. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Radomska. Mężczyzna był wczesnej zatrzymywany jako kierujący samochodem w stanie nietrzeźwości. Było to we wrześniu i październiku 2020 roku i za każdym razem miał ponad promil alkoholu w organizmie. 12 listopada 2020 roku zatrzymanemu przedstawiono łącznie 10 zarzutów, w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadania narkotyków, gróźb karalnych oraz stalkingu, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

13 listopada 2020 roku Sąd Rejonowy w Radomsku na wniosek prokuratury aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Więcej o:
radomsko policja radomsko zatrzymanie 10 przestępstw kradzież pijany kierowca
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE