Radomsko, Łódzkie 3.4o Piątek, 22 Listopada 2019

25. urodziny Przedszkola Specjalnego w Radomsku

Miasto
Janusz Taranek

Przedszkole Specjalne działające w naszym mieście obchodziło dziś jubileusz 25-lecie działalności. Były kwiaty, serdeczne życzenia od partnerów, sponsorów i przyjaciół placówki. Działalność przedszkola najbardziej cenią jednak rodzice, którzy wiedzą, że ich pociechy znajdują się pod opieką najlepszych specjalistów.

Jubileusz 25-lecia istnienia przedszkola był świetna okazją do podsumowania jej działalności. Podczas multimedialnej prezentacji pokazano, jak na przestrzeni lat zmieniała się radomszczańska placówka.

- Za mojej kadencji zmienił się wygląd zewnętrzny, udało się docieplić budynek i dach. Mamy nową kanalizację oraz pięknie urządzony plac przedszkolny. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, na który przeznaczamy dość dużo pieniędzy, ponieważ nauczyciele muszą mieć na czym pracować – wyjaśnia dyrektor przedszkola Maria Klauza, dodając iż obecnie do przedszkola uczęszcza 22 dzieci w wieku od 3 do 9 lat.

Zaletą placówki jest fakt, iż zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 4 osobowych grupach. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciele mogą lepiej zajmować się dziećmi. O poziomie opieki świadczą m.in. słowa wypowiadane przez rodziców dzieci uczęszczających do radomszczańskiego przedszkola.

- Dziś z perspektywy 7 lat wiem, że powierzenie wam opieki nad dzieckiem było jedną  z najmądrzejszych decyzji jakie podjęłam. To tu moje dziecko zaczęło jeść łyżeczką, tutaj zaczęło pić, dziękuję wam ze jesteście w imieniu swoim i rodziców. Oby nigdy was nie zabrakło – zauważyła w swoim przemówieniu matka niepełnosprawnego dziecka, Katarzyna Chybała.

komentarze