25 lipca to Dzień Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca to Dzień Bezpiecznego Kierowcy Fot. pixabay.com

Dzień Bezpiecznego Kierowcy obchodzony jest w Polsce od 2006 roku. Właśnie w ten dzień - 25 lipca przypadają imieniny Krzysztofa. Powszechnie wiadomo jest, iż to właśnie św. Krzysztof jest patronem kierowców. Ideą tego święta jest uświadamianie kierowcom, jak ważna jest ich postawa na drodze.

Zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego to te elementy, które niewątpliwie wpływają na nasze wspólne bezpieczeństwo. Wakacyjne miesiące jakimi są lipiec i sierpień, to okres gdy na polskich drogach dochodzi do dużej ilości zdarzeń drogowych. Analizując ich przyczyny okazuje się, że wielokrotnie to błąd kierowcy potrafi zaważyć na ludzkim życiu lub zdrowiu.

- Nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wykonywanie manewrów takich jak wyprzedzanie, zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy, wymijanie, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz kierowanie na „podwójnym gazie”, to główne grzechy kierowców – mówi Szymon Pytel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Pomimo wielu apeli policji, w tym roku podczas wakacji na łódzkich drogach doszło do 243 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 300 osób zostało rannych, ujawniono 597 nietrzeźwych kierowców.

Więcej o:
policja dzień bezpiecznego kierowcy profilaktyka 25 lipca święty krzysztof
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE