25-latek był agresywny. Okazało się, że posiada znaczne ilości narkotyków

25-latek był agresywny. Okazało się, że posiada znaczne ilości narkotyków Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Radomsko, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 lutego 2022 roku policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna będąc w swoim domu zachowuje się bardzo agresywnie, stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych osób z nim przebywających. Dyżurny natychmiast skierował funkcjonariuszy do wskazanej w zgłoszeniu nieruchomości znajdującej się w gminie Radomsko.

- Podczas przeprowadzanej interwencji policjanci nabrali podejrzeń, że furiat może być pod wpływem narkotyków. Wezwani na miejsce medycy przewieźli pobudzonego mężczyznę do szpitala celem wykonania badań diagnostycznych. Do działań zostali włączeni śledczy, którzy podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 25-latka znaleźli łącznie prawie 45 gramów różnego rodzaju substancji psychotropowych oraz urządzenia i przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Sprawdzenia zabezpieczonych substancji testerem narkotykowym potwierdziły, że były to środki odurzające – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. 

Młody mężczyzna, za zgodą lekarza, ze szpitala został przewieziony do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 7 lutego sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 25-latka trzymiesięczny areszt.

Więcej o:
radomsko policja radomsko narkotyki zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE