238 tys. zł od JYSK dla lokalnych organizacji społecznych, sportowych, kulturalnych i edukacyjnych

238 tys. zł od JYSK dla lokalnych organizacji społecznych, sportowych, kulturalnych i edukacyjnych Fot. JYSK

Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku przekazało w ostatnich miesiącach wsparcie w wysokości 238 000 zł do lokalnych organizacji społecznych, sportowych, kulturalnych i edukacyjnych w Radomsku i okolicach.

Pracownicy Centrum Dystrybucji od kilku lat organizują kiermasze produktów, z których dochód przekazywany jest najbardziej potrzebującym. W tegorocznej edycji kiermaszu pozyskana została kwota 238 000 zł.

Wśród beneficjentów znaleźli się, m.in. strażacy kilku Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy biorą czynny udział w ratowaniu, życia i mienia mieszkańców Radomska i okolic.

Natomiast znaczna część środków finansowych trafiła do organizacji działających na rzecz dzieci i młodzieży, które znajdują się wśród priorytetów działań charytatywnych JYSK.

- Cieszymy się możemy wspierać dzieci w realizacji ich pasji artystycznych, sportowych, a także pomagać wyrównywać szanse tym dzieciom, które są niepełnosprawne, czy zagrożone wykluczeniem społecznym ze względu na trudną sytuację życiową. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Dystrybucji – mówi Beata Kozłowska, koordynator ds. administracji.

Wśród organizacji, które były beneficjentami wewnętrznego kiermaszu, znalazły się m.in.: Publiczne Przedszkole nr 10 – dofinansowanie ścieżki sensorycznej, RAP Radomsko – dofinansowanie szkoleń dzieci i młodzieży uprawiającej piłkę nożną, KS Volley Radomsko – dofinansowanie działalności stowarzyszenia siatkarskiego, Fundacja Inicjatyw Kulturalnych(FIK) – dofinansowanie do stypendiów dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie.

Wszystkie podmioty, które otrzymały wsparcie działają w Radomsku oraz w bliskich okolicach.

Działania mają wartość dobroczynną, jak i ekologiczną. Produkty, które są wycofywane ze sprzedaży, a nadal pozostają pełnowartościowe i bezpieczne w użytkowaniu nie są wyrzucane, a przechodzą do drugiego obiegu i zostają wykorzystane przez potrzebujących.

- Zarówno działalność charytatywna, jak i działania less waste wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju JYSK. Sieć wyznaczyła sobie ambitne cele środowiskowe na najbliższe lata, a także chce zwiększać zaangażowanie lokalne, w każdym z krajów – podkreśla Beata Kozłowska.

Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku wspiera lokalną społeczność w realizacji wydarzeń prospołecznych, integracyjnych i rozwojowych od ponad 10 lat.

Więcej o:
jyks jysk radomsko centrum jysk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE