23 stycznia – Dzień bez Opakowań Foliowych

23 stycznia – Dzień bez Opakowań Foliowych  Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Świąt i okolicznościowych dni w kalendarzu jest mnóstwo. W zasadzie nie ma dnia bez jakiegoś święta. Jedne poważne, ku pamięci, inne nietypowe, często wymyślne. Dziś, 23 stycznia obchodzimy Dzień bez Opakowań Foliowych.

Dzień bez Opakowań Foliowych to inicjatywa, która zrodziła się kilka lat temu ze względów pro-ekologicznych. Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady, będące najczęściej występującymi „śmieciami”. 

Dlatego też 23 stycznia, czyli Dzień Bez Opakowań Foliowych to dobry moment, aby samemu zacząć ograniczać zużycie materiałów rozkładających się przez setki lat.

Jest to tym łatwiejsze, iż duże sieci sklepowe wprowadziły reklamówki biodegradowalne. W wielu sklepach, również znajdujących się w Radomsku, pojawiły się też papierowe torby wielokrotnego użytku.

 Wielu z nas wycofanie tzw. foliówek uważa za błąd. Wielu z nas do dziś wychodząc z domu zapomina zabrać ze sobą torbę na zakupy. Na całe szczęście są i takie osoby, i to w dużej większości, które wyrobiły w sobie nawyk zabierania np. szmacianych toreb na zakupy.

A co Wy sądzicie na temat wycofania ze sklepów „foliówek”? Pytanie zadajemy dziś nieprzypadkowo – 23 stycznia to Dzień bez Opakowań Foliowych.

Więcej o:
dzień bez foliówek foliówki radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE