23-latek okradał na cmentarzu. Zabierał pieniądze, a pozostałe przedmioty zakopywał

23-latek okradał na cmentarzu. Zabierał pieniądze, a pozostałe przedmioty zakopywał Fot. archiwum Klaudia Gajda

Sprawne działania policjantów z komisariatu w Kamieńsku doprowadziły do zatrzymania sprawcy kilku kradzieży w rejonie cmentarza w miejscowości Kletnia w gminie Gomunice. Łupem złodzieja padały torebki, saszetki bądź portfele z dokumentami i pieniędzmi. Za swoje zuchwałe zachowanie 25 sierpnia 2022 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

23 – letni mieszkaniec gminy Gomunice postanowił zarobić na cudzej krzywdzie, kradnąc torebki czy saszetki osobom, które przebywały na cmentarzu i zajęte były sprzątaniem grobów swoich bliskich. W jednym z przypadków wykorzystał fakt, że kobieta karmiła psa. Mężczyzna więc zaczął miłą rozmowę i w ten sposób odwrócił uwagę swojej ofiary. Zdobyte w szczególnie zuchwały sposób łupy ukrywał w pobliskim lesie. Z torebek i saszetek zabierał pieniądze, a pozostałe przedmioty - w tym dokumenty - zakopywał w różnych miejscach.

- Zebrane przez kamieńszczańskich policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie prokuratorskich zarzutów kradzieży szczególnie zuchwałej oraz dokumentów. Sąd zastosował wobec sprawcy policyjny dozór. Mając na uwadze powyższe zdarzenie, policjanci apelują o zachowanie czujności również w miejscach, gdzie nie spodziewamy się, że padniemy ofiarą przestępstwa. Idąc się na cmentarz, nie należy zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy. Nie będą w tym miejscu potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych lub tych, którzy czekają na moment nieuwagi podczas porządków przy grobach. Wszystkie osobiste przedmioty należy mieć w zasięgu wzroku i nie zostawiać na ławkach, pomnikach czy wokół grobów – ostrzega asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Więcej o:
złodziej cmentarz kamieńsk kamieńsk cmenatrz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE