22-latek stracił prawo jazdy. Na powtórny egzamin wiózł go pijany ojciec

22-latek stracił prawo jazdy. Na powtórny egzamin wiózł go pijany ojciec

Policjanci zatrzymali kierującego audi, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że jest nietrzeźwy. W dodatku wiózł swojego syna na egzamin na prawo jazdy.

W piątek, 19 marca 2021 roku policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na terenie Kamieńska.

- Mundurowi z tego wydziału na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu radomszczańskiego. Tym razem kontrolowali stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. Około godziny 8.30 wykonali pomiar prędkości audi. Okazało się, że pojazd poruszał się z prędkością 96 km/h w miejscu, gdzie znaki drogowe ograniczają prędkość do 50 km/h. Prawdopodobnie lekceważenie przepisów było spowodowane pośpiechem. 48 – letni kierujący audi powiedział policjantom, że musi szybko zawieźć syna na egzamin na prawo jazdy. Tłumaczył, że 22 – letni syn dwukrotnie miał zatrzymane prawo jazdy za poruszanie się z nadmierną prędkością a za trzecim razem spowodował kolizję drogową i przekroczył dopuszczalną ilość punktów karnych. Dlatego, musi zdać egzamin ponownie – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierującym wyczuli woń alkoholu. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie 48 – letniego mieszkańca gminy Kamieńsk.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd, zgodnie z obowiązującymi przepisami za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
policja radomsko pijany kierowca zatrzymanie egzamin na prawo jazdy kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE