W najbliższą niedzielę dowiemy się kto zostanie prezydentem Radomska. Na placu boju pozostało dwóch kandydatów: Jarosław Ferenc (RdR) i Wiesław Kamiński (PiS).
W najbliższą niedzielę dowiemy się kto zostanie prezydentem Radomska. Na placu boju pozostało dwóch kandydatów: Jarosław Ferenc (RdR) i Wiesław Kamiński (PiS).
W pierwszej turze, która odbyła sie 7 lutego, Jarosław Ferenc zdeklasował rywala zdobywając o 1 729 głosów więcej. Czy Jarosław Ferenc utrzyma przewagę? Czy Wiesław Kamiński odrobi straty? Na te pytania poznamy odpowiedź 21 lutego, klika chwil po godz. 21.00, kiedy to z Obwodowych Komisji Wyborczych zaczną spływać pierwsze wyniki.
W najbliższą niedzielę będziemy także wybierać między proponowaną zmianą Radomska #teraz Jarosława Ferenca a #najlepszązmianą forsowaną przez Wiesława Kamińskiego.
Dla ułatwienia Wam tego wyboru prezentujemy sylwetki kandydatów i ich programy wyborcze.
Jarosław Ferenc
Ma 48 lat. Jest żonaty. Małżonka Joanna, jest nauczycielem. Jarosław Ferenc ma dwie córki – Justynę studentkę matematyki i Paulinę studentkę medycyny.
W 1987 r. Jarosław Ferenc ukończył Liceum ogólnokształcące im. KEN w Przasnyszu i rozpoczął studia geograficzne na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi w Uniwersytecie Łódzkim. W 1992 r., po 5 latach studiów, obronił pracę magisterską nt. „Funkcja turystyczna Lidzbarka Warmińskiego” i uzyskał tytuł magistra geografii turyzmu. Po studiach rozpoczął pracę naukową na Uniwersytecie Łódzkim w Katedrze Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej. Początkowo jako asystent, później wykładowca oraz w latach 2002-2003 jako adiunkt. W 2002 roku napisał i obronił pracę doktorską nt. „Uwarunkowania i funkcjonowanie transportu miejskiego w przestrzeni Łodzi” i uzyskał tytuł naukowy doktora nauk o ziemi.
Od 2002 roku Jarosław Ferenc związał się z samorządem. Najpierw jako kierownik Biura Informacji i Promocji w Urzędzie Miasta Radomska, a po wyborach w 2002 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Prezydenta Miasta Radomska. Funkcję te pełnił do końca 2006 roku zajmując się programowaniem rozwoju miasta oraz odpowiadając na sprawy związane z planowaniem przestrzennym, inwestycjami i infrastruktura miejską.
Od 2007 roku pracuje w Urzędzie Miasta Częstochowy, najpierw jako główny specjalista, a później kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego. Dwa lata później został naczelnikiem Wydziału Rozwoju Gospodarczego, w którym uruchomił Centrum Obsługi Inwestora, a w latach 2010-2014 został naczelnikiem Wydziału Rozwoju Miasta. Obecnie pracuję jako główny specjalista w Referacie Strategii i Rozwoju, gdzie zajmuję się m.in. Strategią Rozwoju Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Od 2010 roku jest radnym. Najpierw w latach 2010-2014 radnym Rady Miejskiej w Radomsku, gdzie pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Rozwoju Miasta, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska oraz wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Od 2014 roku jest radnym Rady Powiatu Radomszczańskiego, gdzie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Pracuje także w Komisji Budżetowej oraz Komisji Rewizyjnej.
Od 2002 roku jest członkiem apolitycznego stowarzyszenia Razem dla Radomska, które skupia ludzi działających na rzecz rozwoju miasta. W latach 2007-2015 pełnił w nim obowiązki wiceprezesa, a obecnie jestem prezesem.
Program Jarosława Ferenca:
Lepsze miejsca pracy
Program „Lepsza praca” – system zachęt dla przedsiębiorców by tworzyli lepiej płatne miejsca pracy
Inkubator Startupów – wsparcie dla młodych ludzi chcących otwierać nowoczesne firmy w Radomsku
Centrum Nowoczesnych Inwestycji – jednostka, która zajmie się aktywnym pozyskiwaniem inwestycji z dziedziny nowych technologii
Bezpiecznie w Radomsku
Bezpieczne place zabaw – wzmożone patrole w kluczowych miejscach jak parki i place zabaw
Program „Zero tolerancji” – zdecydowane NIE dla wandalizmu i nieporządku w mieście
Sztab interwencyjny – całodobowy monitoring z szybko reagującymi służbami porządkowymi
Nowe miasto
Projekt „Nowe Centrum” – remonty kamienic i pobudzenie do życia centrum miasta
Program „Jedno Miasto” sprawiedliwy podział środków na inwestycje takie jak drogi i chodniki
Nowe centrum rekreacji – budowa nowego basenu wraz z centrum rekreacji dla mieszkańców
Wiesław Kamiński
Ma 62 lata. Jest rodowitym radomszczaninem. Od urodzenia, był wychowywany w poszanowaniu wartości takich jak rodzina, praca, miłość do małej i dużej ojczyzny. Te wartości towarzyszą mu przez całe życie. Przyzwoitość wobec ludzi, uczciwość i nieskończone pokłady rodzinnego ciepła oraz ojcowskiej miłości, zawsze towarzyszyły relacjom z córkami: Agnieszką i Pauliną. Z żoną Haliną tworzy zgodną rodzinę już od ponad 35 lat. Córki odpłaciły się kochanymi wnukami - Amelką i malutkim Kubusiem. Krótsze chwile wolengo czasu, poświęca na szachy, żałując że późnym wieczorem może liczyć tylko na wirtualnego przeciwnika. Dłuższe chwile spędza z książką, czyta nawet kilkanaście pozycji miesięcznie. Zdarza się, że kilka jednocześnie. Latem najczęściej odwiedza góry. W młodości Sudety były jego drugim domem.
Dla Wiesława Kamieńskiego, Metalurgia była pierwszym miejsce pracy, któremu poświęcił 33 lata. Zawodowa kariera, którą przeszedł, to przede wszystkim umiejętności współdziałania z ludźmi i sprawnego kierowania zespołem. To wszystko tak znakomicie funkcjonowało we wspomnianej Metalurgii, że w 2007 roku zaproponowano poprowadzenie najtrudniejszej spółki komunalnej PGK. W Metalurgii Wiesław Kamiński tworzył zakładowe struktury NSZZ Solidarność.
Wiesław Kamiński objął Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej kiedy firma wymagała natychmiastowych, bardzo trudnych zmian. Przeprowadził je sprawnie – tak, że dziś radomszczańskie PGK jest wyróżniane i nagradzane. Pracodawca Roku, Menadżer Roku, laureat Radomszczańskiej Gali Przedsiębiorczości i w 2015 roku czwarta pozycja w ogólnopolskim rankingu spółek komunalnych Gazety Prawnej – to największy sukces menedżerski. To wszystko tylko dzięki temu, że każde zmiany były przeprowadzone z zachowaniem prawa, a przede wszystkim z szacunkiem dla ludzi.
Wiesław Kamiński jest także członkiem Forum Samorządowo – Gospodarczego. Stowarzyszenie pracuje dla radomszczan od blisko 15 lat, od początku był jego aktywnym członkiem. Jako grupa ludzi oddanych sprawom miasta stworzył przestrzeń, w której rozmawia się o ważnych sprawach. By skutecznie wypowiadać się i działać w sprawach ważnych dla Radomska FSG od 2002 roku wystawia swoich kandydatów w wyborach samorządowych.
Program Wiesława Kamińskiego:
Rozwój
Rewitalizacja centrum miasta
Budowa i modernizacja dróg, chodników, ścieżek rowerowych i oświetlenia przejść dla pieszych
Modernizacja parku Świętojańskiego
Ekologia
Przebudowa rzeki Radomki
Poprawa czystości powietrza (program Kawka)
Rozbudowa sieci kanalizacji i przydomowych oczyszczalni ścieków
Dialog
Mieszkańcy doradcami prezydenta
Budżet Obywatelski
Współpraca z organizacjami pozarządowymi
Rodzina
Budowa i remonty mieszkań
Program Rodzina +3
Nowe skwery i place zabaw
Biznes
Rozpoczęcie prac przy uzbrojeniu terenu 24ha przy ul. Sucharskiego pod inwestycje
Kontynuacja programu „Radomsko Mebluje”
Ulgi i zwolnienia dla przedsiębiorców
Sylwetki i programy kandydatów umieszczone w kolejności alfabetycznej.