20-latek uszkodził samochód. Straty wynoszą 2 tys. złotych

W nocy z 9 na 10 sierpnia na ulicy Harcerskiej w Radomsku policjanci z patrolu interwencyjnego zwrócili uwagę na nietrzeźwego mężczyznę, który niósł tablice rejestracyjne. Policjanci wylegitymowali ...

W nocy z 9 na 10 sierpnia na ulicy Harcerskiej w Radomsku policjanci z patrolu interwencyjnego zwrócili uwagę na nietrzeźwego mężczyznę, który niósł tablice rejestracyjne.

Policjanci wylegitymowali 20-letniego radomszczanina. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć skąd miał tablice, co chwilę opowiadał inną historię. Został zabrany do radiowozu. Kilka minut później, podczas przejazdu ulicą Targową policjanci zauważyli zdewastowany samochód bez tablic rejestracyjnych.

Policjanci podejrzewali, że 20-latek miał coś wspólnego z tym zdarzeniem. W tej sytuacji został on osadzony w policyjnym areszcie celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności uszkodzenia peugeota.

Funkcjonariusze ustalili właściciela auta, który wycenił straty na 2 tys. zł. 10 sierpnia, zatrzymany przyznał się do zniszczenia samochodu. Tłumaczył, że wypił za dużo alkoholu a poza tym, zdenerwował się na obsługę jednego z lokali i dlatego nie panował nad swoim zachowaniem.

Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto, przez okres próby pieczę nad jego zachowaniem będzie sprawował kurator. Dodatkowo, został zobligowany przez sąd do naprawienia szkody.

na podstawie KWP Łódź

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE