2. miejsce Beaty Janik w biegu Ultra Hańcza

2. miejsce Beaty Janik w biegu Ultra Hańcza Fot. Beata Janbik/ RUNdomsko

Zawodniczka RUNdomsko Beata Janik wystartowała w 102-kilometrowym biegu Ultra Hańcza – wiosna 2022 i zajęła tam 2. miejsce w klasyfikacji kobiet.

102 km po najbardziej urokliwych miejscach Pojezierza Suwalskiego. Ponad 2 000 metrów przewyższeń, po drodze Góra Cisowa i Góra Zamkowa, Jezioro Hańcza, Smolniki, Jezioro Jaczno i Szurpiły. Na trasie także Wodziłki, Łopuchowo, Udziejek i Mierkinie.

- Kto zna Becię ten wie, że nie jeździ na ultra dla pięknych zdjęć i dla podziwiania pięknych widoków. Jeździ po to, by walczyć o zwycięstwo, by na półce stanął kolejny piękny puchar będący odzwierciedleniem ciężkiej pracy i wylanego na treningach potu – mówią o niej klubowi koledzy.

W Ultra Hańcza 102 km Beata Janik dobiegła do mety na 2. miejscu open wśród kobiet, tracąc do zwyciężczyni tylko 4 minuty. Dystans 102 km pokonała w 12:04: 51. W klasyfikacji ogólnej wyprzedziło ją tylko 5 mężczyzn.